Kirándulás Székesfehérvárra

2019. június 22-én a Magyarországi Németek Győr és Környéke Érdekképviselete és Kulturális Egyesülete tagjaival, megtelt autóbusszal Székesfehérvárra utaztunk és ellátogattunk a csodálatos Bory várba.

Bejártuk a várat, ahol több száz szobor található, a falakon sok-sok gyönyörű festménnyel. Az épületegyüttes külső és belső tereiben mozaikok, üvegfestmények, díszkutak találhatók. Bory Jenő építész, szobrász, festőművész keze munkáját dicséri ez a gyönyörű kastély.

Ebéd után belvárosi séta során megtekintettük a város nevezetességeit is. Idegenvezetőnk Ferenczi Tamás, a német önkormányzat elnöke volt, aki székesfehérvári kötődéssel rendelkezik.

Az egész napos kirándulás nagyon jó hangulatban telt. Az még külön üde színfolt, hogy gyerekek (unokák) is utaztak velünk, ők is nagyon jól érezték magukat.

Képek a kirándulásról